Zobacz e-mail w przeglądarce
logo KIG

KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA oraz BUSINESS CENTRE CLUB

zapraszają na konferencję

„Perspektywy rozwoju Polski Cyfrowej na lata 2016–2020”

która odbędzie się

18 lutego 2016 r., o godz. 11.00
w siedzibie KIG, Warszawa, Trębacka 4

 

W wydarzeniu udział wezmą: Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, Jan Szmidt - Rektor Politechniki Warszawskiej, Krzysztof Szubert - Minister ds. Cyfryzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC / Doradca Strategiczny Ministra Cyfryzacji,  Adam Góral - Prezes Asseco, Piotr Muszyński - V-ce Prezes Orange Polska, Aleksander Szalecki - Stratego, przedsiębiorca.

Zadania stojące przed rządem, szczególnie w obszarze cyfryzacji są jednym z kluczowych wyzwań, bez spełnienia których dynamiczny rozwój naszego kraju, tak w obszarze gospodarczym, jak i społecznym stanie się niemożliwy. Przedstawione przez resort cyfryzacji założenia budowy tzw. Państwa usługowego,  zapowiedź standaryzacji obszaru IT tworzonego i zarządzanego przez instytucje publiczne, zmiany w celach i wskaźnikach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i komplementarności działań w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych - przyjmowane są przez środowiska gospodarcze z nadzieją na faktyczne, pozytywne zmiany. W naszej ocenie realizacji powyższych rozwiązań powinna być oparta o ścisła współpracę resortu cyfryzacji z przedsiębiorcami.

W trakcie konferencji przewidywane jest programowe wystąpienie Minister Anny Streżyńskiej odnoszące się do głównych celów działania Rządu RP, w szczególności zapowiedzi:
-  budowy tzw. Państwa usługowego,  
-  standaryzacji obszaru IT tworzonego i zarządzanego przez instytucje publiczne,
-  zmiany w celach i wskaźnikach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa,
 - zmian w  obecnej Polskiej e-administracji,
-  polityce cyberbezpieczeństwa,
-  rozwoju  sektora telekomunikacyjnego.

Po wystąpieniu Minister Anny Streżyńskiej planowane są wystąpienia przedstawicieli nauki i biznesu. Konferencję zakończy sesja pytań i odpowiedzi z udziałem uczestników i przedstawicieli mediów.

Konferencja jest adresowana do przedsiębiorców, instytucji gospodarczych, pracowników administracji publicznej.

Zgłoszenia w terminie do 12 lutego 2016 r. prosimy przesyłać na adres e-mail: biuro@kig.pl

Organizatorzy

 

 

 

 

Jeśli nie chcesz otrzymywać więcej od nas wiadomości, kliknij click unsubscribe link on your mailbox.